Медіатека


К 100-летнему юбилею 8 марта открылась выставка фотографий
03.03.2011, 20:22

К 100-летнему юбилею 8 марта открылась выставка фотографий

Восьмому марта - сто лет

Вiкна 22:00

Восьмому марта - сто лет! К вековому юбилею Женского дня представительство ООН в Украине нашли сто фотографий об украинской женщине.

Комиссар Александра Коллонтай, трактористка-ударница Паша Ангелина, проводница четы украинских сечевых стрельцов - Елена Степанова, фигуристка Оксана Баюл ... А в мире болем известна она - неизвестная пожилая гуцулка с трубкой. В 31 году это фото получило гран-при на выставке фотографии в Париже. Организаторы проекта говорят: на вернисаже - абсолютный баланс женщин известных и неизвестных, а Восток и Запад вместе.

Татьяна Исаева, куратор выставки «8 марта - история в фотографиях»:

Це перший випуск Харківського університету жінки, що здобули вищу освіту і стали медиками. Це знову ж таки гімназистки, зі своїми вчителями, але - Західна Україна.

К столетию Международного женского дня собрали сто фотографий. О десятилетки украинских женщин рассказывает мужчина. Андрей Куликов.

Андрей:

30-ті роки. Героїня часу - це ударниці виробництва переможниці соціалістичного змагання. Науковиці, дружини комісарів.

С 10-х годов 20-го столетия и до сих пор. Представительница ООН в Украине Рикардо Ригер - родилась в Западной Германии. Невольно сравнивает жизнь нашей женщины с немецкой.

Рикардо Ригер, директор представительства программы развития ООН в Украине:

Життя українки багато в чому схоже на життя німкені, якщо ми кажемо про світлини селянські, або воєнних років. Але вже повоєнні картки доводять, що українське жіноцтво, ну власне радянське, було соціалізованіше, як у своїх республіках, так і, приміром, у представництвах ООН. У вас жінка - не лише берегиня, а й ударниця праці. У Західній Європі такого не було.

Есть фотографии о нашей жизни, которые Рикардо понимает, но представить не может. 90-ые, дефицит, советские женщины в очереди за бюстгальтерами.

Рикардо Ригер, директор представительства программы развития ООН в Украине:

Хвала Богові, не було в нас такого в 90-ті, а тим більше в західній Німеччині.

Валентина Шевченко подтверждает: после развала Союза, и без того сложная жизнь нашей слабой половины ухудшилась. Самая известная женщина УССР на официальной фотографии разглядела себя.

Валентина Шевченко, председатель президиума Верховного Совета УССР (1985-1990 годы):

От Горбачов сидить, поряд з ним сидить Щербицький, входили всі перші секретарі ЦК Компартії союзних республік. Поряд зі мною сидить голова президії Верховної Ради Росії, потім я.

Гендерного равенства в советское время не было нигде, говорит Шевченко. На 14 мужчин в президиуме была она одна. Часто приходилось прибегать к чисто женским приемам.

Валентина Шевченко, председатель президиума Верховного Совета УССР (1985-1990 годы):

Інколи, особливо коли торкнулося питання вивезення дітей з Києва, з небезпечних зон після чорнобильської катастрофи, то мені прийшлося навіть заплакати на Політбюро, закликати чоловіків прийняти рішення проти волі Москви.

Полюбоваться женскими образами пришло много мужчин-дипломатов. Французский посол облюбовал старые фотографии.

Жак Фор, посол Франции в Украине:

Мене найбільше вразили архівні картки, а надто - ота ваша гуцульська жіночка, ваші голодні жінки у шпиталі, ну й безумовно, ваші фота з Другої Світової війни, ну й кілька сучасних.

Под современными Жак Фор имел в виду нашего борца за свободу Ирину Мерлени.

Жак Фор, посол Франции в Украине:

Ірина Мерлені, так, оце жіночка! Коли б зустрів її на вулиці, сказав би: «Мадам, ви мені подобаєтесь», але не більше. Гадаю, фліртувати з нею небезпечно.
 
Категорія: Видео | Додав: dvm
Переглядів: 1817 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.5/2


Четвер, 28.03.2024, 19:58
Вітаю Вас Гость

Категорії розділу

Gender channel [81]
Однією з задач, що ставить перед собою Музей є збір та збереження аудіо-відеоматеріалів на гендерну тематику.
Видео [68]

Пошук

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0