19:31
«Гендер для чайников»

Слово «гендер» на сьогодні залишається малозрозумілим, а іноді і чужим для неангломовних читачів. Чому не можна використовувати звичайне слово «стать»? Найпершим постає дане питання у багатьох, хто в черговий раз побачив чи почув це поняття. Друге питання стосується гендерної рівності. Невже чоловіки та жінки в сучасному світі не можуть володіти рівними правами та можливостями? На жодне з питань не можна дати однозначної відповіді.

Щоб спробувати знайти відповіді на питання сучасних гендерних відносин, Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Москві, презентує в Києві книгу «Гендер для чайников» (1 і 2 частина) за участю авторів – фахівців з гендерних досліджень у Росії. Ця книга написана для жінок та чоловіків,
які хоча б раз у житті зустрічалися з проблемами гендеру. Поняття «гендер», винесене в заголовок цієї книги і вже, можливо, знайоме багатьом читачам, допомагає знайти відповіді на дані питання.

Книгу створено не для фахівців, хоча написана вона вченими, які займаються гендерною проблематикою не один рік, - соціологами, істориками, психологами, філологами. Книга адресована «чайникам» - найвдячнішій публіці. Особистий досвід допомагає людям відчути проблему, пов'язану з їх існуванням як чоловіка або жінки в сучасному суспільстві.

Автори прагнуть допомогти розібратися в даній проблемі. Під час презентації та дискусії планується обговорення широкого кола питань, які стосуються головних напрямів гендерної політики, актуальної для України та Росії, перспектив розвитку гендерної демократії, цікавої як фахівцям, так і ЗМІ, громадським організаціям, державним службовцям, студентам ВУЗів, представницям жіночих організацій та найширшому колу зацікавлених у темі осіб.

Референти:
Ірина Тартаковська (редактор збірок "Гендер для чайников", старша наукова дослідниця Інституту Соціології РАН, Росія)

Людмила Попкова (директор Самарського центру гендерних досліджень,
Росія)

Модератор: Ірина Костеріна (координатор програми "Гендерна демократія"
Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Москві, Росія)

Робочі мови заходу – російська/українська.

Переглядів: 1181 | Додав: gender | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
П`ятниця, 19.04.2024, 11:30
Вітаю Вас Гость

Категорії розділу

Новини музею [64]
Акції та звернення [63]
16 днів проти насильства [21]
Всесвітня кампанія
100-річчя 8 березня [7]
Жіночі сторінки історії [10]
календар знаменних та пам’ятних дат
Новини Всеукраїнської мережі Центрів гендерної освіти ВНЗ [46]

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Вересень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Статистика


Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0