Медіатека


Ґендерне питання у законопроекті про протидію домашньому насильству
20.11.2016, 22:47

Верховна Рада прийняла у першому читанні урядовий законопроект «Про запобігання та протидію домашньому насильству» виключивши з тексту поняття «ґендер» та «сексуальна орієнтація». За проголосували 238 народних депутатів.

Законопроект має на меті прибрати неузгодженості в законодавстві. Адже наразі у в ньому відсутнє визначення ґендерно зумовленого насильства, у якого є багато проявів, це і домашнє насильство, і зґвалтування, фізичні напади, переслідування, сексуальні домагання тощо У проекті закону зазначено, що дитина, яка є свідком насильства також визнається жертвою і отримує весь комплекс допомоги. Проте, переважну більшість обговорення народні депутати звели до того, що слово «ґендер» та «сексуальна орієнтація» мають бути вилучені з тексту законопроекту.

У Міністерстві соціальної політики погодились з правками депутатів і відправили законопроект на доопрацювання, пообіцявши долучити до обговорення Раду церков.

Про ґендерне питання в українському законодавстві в ефірі Громадського говорили з експерткою з ґендерних питань програми USAID РАДА Оленою Сусловою.

Категорія: Gender channel | Додав: dvm
Переглядів: 883 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0


Четвер, 22.02.2024, 08:46
Вітаю Вас Гость

Категорії розділу

Gender channel [81]
Однією з задач, що ставить перед собою Музей є збір та збереження аудіо-відеоматеріалів на гендерну тематику.
Видео [68]

Пошук

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 16
Гостей: 16
Користувачів: 0