Медіатека


Жіночі голоси
02.08.2017, 15:11

За інформацією Міжнародної організації з міграції (2017 р.) лише 41% ВПО знайшли роботу у новому місці, більшість потерпають через відсутність власного житла, що, в свою чергу, призводить до необхідності повертатися до рідних домівок в зоні АТО чи навіть на окуповані території.

Серед офіційної статистики, цифри, які б проявили жіночу історію, зробили би її видимою та зрозумілою, майже відсутні.

Жіночі історії залишаються невидимими та нечутними суспільством, а замовчування жіночого досвіду відбувається не тому, що долі жінок менш героїчні чи трагічні, а тому, що вони жіночі…

Щоби «проявити» сторінки жіночої історії, зробити її видимою, громадські організації ініціюють різноманітні проекти. Таким став проект Українського жіночого фонду «Жіночі голоси», реалізований за підтримки Посольства Франції в Україні та Інституту миру США (USIP).

Жіночі голоси, що розповідали історії українок, яких війна змусила залишити свої домівки у Донецькій та Луганській областях та які стали новими вінничанками та харків’янками, прозвучали спочатку у Вінниці, потім у Києві, а 21 червня  у приміщенні Театру-студії  поетичних форм «Вінора».

Історії жінок читали громадські активістки, волонтерки, акторки театру-студії «Вінора»: Оксана Стеценко, заслужена артистка України, майстриня сцени та режисерка ХДАУДТ ім. Т. Г. Шевченка; Тетяна Грінік, заслужена артистка України, провідна актриса ХДАУДТ ім. Т. Г. Шевченка; Ірина Кобзар, провідна актриса ХДАУДТ ім. Т. Г. Шевченка; Тетяна Турка, провідна актриса ХДАУДТ ім. Т. Г. Шевченка; Ярослава Дзеревяго, актриса ХДАМДТ; Діана Каландарішвілі, студентка-магістриня ХНУМ.

У виставі взяв участь Отець Генадій Рохманійко, протоієрей Української православної церкви КП,

Режисерка Ірина Кобзар.

У оформленні вистави були використані дитячі малюнки шкільництва м. Люботин, що були створені у рамках ініціативи «Простягни руку допомоги» у рамках проекту «ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог», кураторка ініціативи Вероніка Халецька.

Партнером проекту та організатором події у Харкові виступив Центр гендерної культури.

Категорія: Gender channel | Додав: dvm
Переглядів: 954 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0


Неділя, 22.12.2024, 18:48
Вітаю Вас Гость

Категорії розділу

Gender channel [83]
Однією з задач, що ставить перед собою Музей є збір та збереження аудіо-відеоматеріалів на гендерну тематику.
Видео [70]

Пошук

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0