Каталог статей


Реформ без жінок не зробити – депутат Бундестагу
Віола фон Крамон-Таубадель
Жінки мають бути на кухні й неспроможні проводити реформи. Такі заяви з вуст українських лідерів неприпустимі й шкодять Україні, вважає Віола фон Крамон-Таубадель, речниця з питань України фракції «зелених» у Бундестагу.
 

Deutsche Welle: Пані фон Крамон-Таубадель, Ви працювали в Україні, спостерігаєте за її політичним розвитком. Як на Ваш погляд, можна оцінити такі  заяви Януковича й Азарова про жінок?

Віола фон Крамон-Таубадель: З ними не можна миритися. Такі висловлювання неприпустимі не тільки з моєї точки зору, як представниці партії «зелених», але й з моєї точки зору як жінки. Для цивілізованого суспільства – це просто удар в обличчя. Висловлювання в такому напрямку ми вже чули впродовж передвиборної кампанії від Януковича та його оточення. Але як іноземні спостерігачі ми повинні були дотримуватися нейтральної позиції, щоб не вийшло так, ніби ми втручаємося в процес. Тоді ми ще сподівалися, що йдеться просто про гасла перед виборами, а після виборів все буде насправді не так. Але в цьому випадку вийшло, виходить, навпаки. Схоже на те, що ведеться якась абсолютно фатальна політика з дуже несуверенної позиції стосовно колишньої прем’єр-міністра України. Це не просто архаїчно. Це – погляд назад.

DW:Чи мав би ще політичне майбутнє в Західній Європі глава уряду, який говорив би про непридатність жінок проводити реформи?

Віола фон Крамон-Таубадель: Ні, в жодному разі. Такі заяви більше шкодять Україні, ніж це можна собі уявити. Згадайте у Німеччині в 70-их роках було дуже мало жінок у політиці. Із заснуванням партії зелених і запровадженням відповідних квот на мінімальну кількість жінок в органах влади нам вдалося досягти того прогресу, який маємо на сьогодні. Подивіться, зараз у багатьох суспільствах є намагання інтегрувати якомога більше жінок у владні й бізнесові управлінські структури. Переважно так чинять дуже успішні країни. Це держави, які розуміють, що без жінок неможливо досягнути прогресу ні в суспільстві, ні в політиці, ні в економіці. Варто поглянути на ту ж Норвегію, яка з 2006 року має закон, за яким 40 відсотків членів усіх наглядових рад мають бути жінки. Якщо компанії цей закон порушують, то отримують за це сильні санкції. Схожим чином діє і прем’єр-міністр Іспанії. Половина міністрів в іспанському уряді – це жінки. Схожі тенденції спостерігаються і в азійських країнах. Не йдеться про те, як розвинута країна. Йдеться передусім про те, що жінки мають право голосу!

DW: Що ви можете порадити українським жінкам, які теж обурені такими висловлюваннями високопосадовців?

Віола фон Крамон-Таубадель: Вони повинні захищати свої права. Дати чітко зрозуміти, що жінки прагнуть працювати в керівних органах, що парламенту теж потрібні жінки. Бо без жінок реформ не буде. Зі свого боку я розповім про всю цю ситуацію у європейських політичних колах. Слід подивитися, що може зробити Євросоюз на підтримку жінок в Україні. Що стосується Німеччини, то ми готові надавати таку підтримку. Я дуже сподіваюся, що всі ці висловлювання – це лише початкова помилка пана Азарова, а не його стала політична позиція.

Розмову провела Леся Юрченко 

Редактор: Євген Тейзе

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5381218,00.html

Категорія: Актуальне інтерв'ю | Додав: Flv (24.03.2010)
Переглядів: 1002 | Рейтинг: 5.0/1