Каталог статей


Паритетна демократія Міжнародна наукова конференція «Роль жінки в українському суспільстві: історичний досвід та аналіз тенденцій».

30-31 березня 2011 року в Музеї книги і друкарства України за участю Центру українознавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, при підтримці Посольства США, Головного управління культури КМДА, Львівської національної галереї мистецтв відбулася Міжнародна наукова конференція «Роль жінки в українському суспільстві: історичний досвід та аналіз тенденцій», яка викликала зацікавленість не лише у наукової громадськості, але і більш широкого кола тих, кому не байдужа українська історія та культура.

Конференція була підготована та проведена в рамках міжнародного проекту «Роль жінки в українському суспільстві: історична ретроспектива» і відбулась завдяки ентузіазму та наполегливим зусиллям директорки Музею книги і друкарства України Валентини Бочковської.

Роботу конференції проводилась за двома основними напрямками: «Роль української жінки в суспільно-історичному та культурологічному контексті» та «Роль жінки в українському суспільстві: ґендерний аналіз проблеми».

До участі у конференційному засіданні були запрошені провідні науковці Києва, Дніпропетровська, Донецька, Львова, Мелітополя, Ніжина, Одеси, Тернополя, Харкова, Луцька. Також до обговорення заявлених проблем долучились зарубіжні дослідниці із Польщі (Люблін) та Німеччини (Мюнхен).

Піднесення соціального статусу жінки та сприяння розвитку її особистості стає поступово невід‘ємною умовою розбудови сучасного українського суспільства. Цей процес, у свою чергу, потребує глибокого теоретичного обґрунтування ґендерних перетворень в соціумі та дослідження ролі жіночого досвіду в історії.

Увазі наукового зібрання було представлено широке коло цікавих та актуальних розвідок з проблем жіночої історії, феміністичних та ґендерних досліджень. На пленарному засіданні із доповідями виступили вчені із різних наукових інституцій України: Валентина Борисенко, Лариса Буряк, Ірина Грабовська, Оксана Кісь, Катерина Криворучко, Ольга Лабур, а також громадська діячка, голова організації «Ла Страда – Україна» Катерина Левченко, журналістка і письменниця Людмила Таран.

30 березня увазі учасників конференції було запропоновано оглянути виставку жіночого історичного портрету, люб’язно надану для експозиції Львівською національною галереєю мистецтв. Колекція картин привезена із Олеського замку – філії ЛНГМ.
31 березня конференція продовжила свою роботу.

Учасники конференції прийняли ряд ухвал та підписали відкритого листа-звернення до владних структур загальнодержавного рівня та Києва із вимогою зберегти Музей книги та друкарства України в існуючому статусі як історичний та культурний осередок, здатний на високому науковому рівні представляти інтелектуальні досягнення України.


Ірина Грабовська




Джерело: http://politikan.com.ua/2/0/1/29927.htm
Категорія: Ґендерна журналістика | Додав: Flv (06.04.2011)
Переглядів: 1290 | Рейтинг: 0.0/0