Каталог статей


Україна працює над державною міграційною політикою: коментар експерта
border=0

Концепцію державної міграційної політики винесено на громадське обговорення. Міністерство юстиції прийматиме зауваження до 10 вересня. Коментар експерта про плюси і мінуси нового документу.

 

 

Член Комітету Ради Європи з питань міграції, доктор юридичних наук Катерина Левченко здивована, чому міністерство юстиції оприлюднює новий законопроект, якщо ще у лютому цього року 355 народних депутатів підтримали в першому читанні інший Закон про концепцію державної міграційної політики. Утім, документ, що вже був у Верховній Раді, викликав тоді чимало критики передусім від правозахисників. Актуальний законопроект, за словами Левченко, відрізняється у кращий бік.

Сучасніші підходи

«Можна похвалити те, що в Концепції стратегічним напрямом міграційної політики є боротьба з проявами ксенофобії й расиму, раніше такого не було. Також ідеться про запобігання торгівлі людьми», - зауважує експерт. Вона також позитивно оцінює наміри удосконалити міграційну статистику: «Та, що є на сьогодні, не витримує жодної критики». Також, зауважує Левченко, у новій Концепції врівноважена тематика міграції з України і в Україну – раніше йшлося лише про заробітчан і нелегалів.

На думку фахівця, у запропонованій Концепції державної політики в галузі міграції містяться сучасні підходи, і це справляє позитивне враження. «Мова документу більш наближена до стандартів міжнародних документів такого ґатунку. Зокрема ним передбачено проведення моніторингу стану зовнішньої трудової міграції. Це більш сучасно, ніж це було в попередньому варіанті закону, де йшлося про повернення трудових мігрантів», - коментує Катерина Левченко.

Про жінок знову забули

Серед зауважень до документу Левченко назвала те, що в Концепції знову відсутня гендерна проблематика. Тут не враховані аспекти Конвенції ООН щодо ліквідації усіх форм дискримінації жінок та українського закону про рівні права. Адже має братися до уваги те, що жінки-мігранти на всіх етапах міграційного процесу можуть стикатися з додатковими складнощами та дискримінацією.

Автор: Ольга Веснянка
Редактор: Христина Ніколайчук

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5918671,00.html

Категорія: Коментарі | Додав: dvm (19.08.2010)
Переглядів: 1283 | Рейтинг: 0.0/0