Сучасні ґендерні ролі (доглядати й навчати дітей, прати, прибирати, куховарити, вишивати, ткати, ремонтувати, видобувати вугілля, водити машини, здійснювати наукові відкриття, приймати рішення, керувати та захищати) може виконувати будь-хто, незалежно від статі.
Світова спільнота усвідомила, що із забезпеченням ґендерної рівності - соціальної рівності між жінками і чоловіками - безпосередньо пов’язане покращення соціально-економічного рівня розвитку країни, досягнення миру та безпеки.
У жовтні 2000 р. Рада безпеки ООН прийняла резолюцію 1325 про жінок, мир і безпеку. Ця резолюція слугує моделлю для провадження політики з питань жінок і безпеки.
Одним із ключових елементів резолюції є підвищення участі жінок на рівні прийняття рішень.
Досвід багатьох країн Європи свідчить, що при збільшенні числа жінок на рівні прийняття рішень та розподілу ресурсів посилюється соціальна орієнтація державної політики, знижується рівень корупції, що сприяє розвитку всього суспільства.
Події, що відбуваються у різних куточках світу, є доказом того, що суспільство починає змінювати своє відношення до ролей сучасної жінки та усвідомлювати, що саме вона може і має виконувати інші соціальні ролі, приймати рішення, здійснювати контроль за сферою безпеки.