Головна » 2010 » Вересень » 9 » 5 років із дня прийняття Закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».
5 років із дня прийняття Закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».
07:48
5 років із дня прийняття Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». 8 вересня 2005 року після майже шести років обговорень та опрацювань Верховна Рада України прийняла Закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».
 
Цю подію щиро вітали представники жіночих організацій, експерти з гендерних питань, оскільки законом передбачалося формування механізмів оскарження фактів дискримінації за ознакою статі, визначалися повноваження державних органів влади та органів місцевого самоврядування щодо впровадження гендерної рівності, основні напрямки державної політики у цій сфері.
 
Попри те, що закон багато в чому був і залишається декларативним, його прийняття дало поштовх роботі державних структур в цій сфері. Це й здійснення гендерної експертизи чинного законодавства та проектів нормативно-правових актів, й формування гендерно-дезагрегованої статистики, і запровадження посад радників (хоча здебільшого на громадських засадах) з гендерних питань в органах центральної виконавчої влади та обласних державних адміністраціях, й впровадження гендерної освіти тощо. Ініціативи в цій роботі залишались за міжнародними та громадськими організаціями.
 
Тож після п’яти років його існування маємо з жалем констатувати, що у політичних еліт України сьогодні відсутня сучасна гендерна свідомість, що ускладнює процес демократичних перетворень.
 
Поширеність гендерних стереотипів в рекламі та засобах масової інформації, в початковій та середній освіті, гендерна дискримінація на ринку праці, розрив у заробітній платі чоловіків та жінок на рівні 25-30 відсотків, низьке представництво жінок на вищих щаблях державного управління, майже дванадцятирічний розрив в середній тривалості життя жінок і чоловіків, високий рівень насильства в сім’ї та поширеність торгівлі людьми, намагання здійснити пенсійну реформу в державі лише за рахунок працюючих жінок, відсутність системи захисту потерпілих від насильства та ефективного механізму оскарження фактів дискримінації за ознакою статі та сексуальних домагань – все це є не тільки проявами гендерної нерівності в українському суспільстві, але й проявами ігнорування положень Закону «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».
 
Відмічаючи п’яту річницю його прийняття напередодні Всесвітнього Саміту глав держав - членів ООН, присвяченого стану виконання Цілей Розвитку Тисячоліття, який наприкінці вересня має відбутися в Нью-Йорку в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй, звертаємо увагу суспільства і громадськості на те, що Український Уряд вже розписався в повній безпорадності в досягненні паритетного представництва жінок та чоловіків на вищих щаблях влади та скорочення вдвічі розриву у розмірі заробітної плати жінок та чоловіків, про що було проінформовано 3 вересня цього року учасників заходу, присвяченому презентації виконання Україною Цілей Розвитку Тисячоліття.
 

 

Переглядів: 528 | Додав: tais | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Понеділок, 22.01.2018, 12:07
Вітаю Вас Гость

Категорії

Новини музею [60]
Акції та звернення [51]
16 днів проти насильства [20]
Всесвітня кампанія
100-річчя 8 березня [7]
Жіночі сторінки історії [10]
календар знаменних та пам’ятних дат
Новини Всеукраїнської мережі Центрів гендерної освіти ВНЗ [46]

Вхід

Календар новин

«  Вересень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Пошук

Партнери


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0