Головна » 2017 » Березень » 19 » «ФЕМІНІСТИЧНИЙ УРБАНІЗМ / УРБАНІСТИЧНИЙ ФЕМІНІЗМ: ПРИНЦИПИ ҐЕНДЕРНО-ЧУТЛИВОГО ПЛАНУВАННЯ» Літня школа
«ФЕМІНІСТИЧНИЙ УРБАНІЗМ / УРБАНІСТИЧНИЙ ФЕМІНІЗМ: ПРИНЦИПИ ҐЕНДЕРНО-ЧУТЛИВОГО ПЛАНУВАННЯ» Літня школа
15:51

Центр урбаністичних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія» оголошує набір на Літню школу «ФЕМІНІСТИЧНИЙ УРБАНІЗМ / УРБАНІСТИЧНИЙ ФЕМІНІЗМ: ПРИНЦИПИ ҐЕНДЕРНО-ЧУТЛИВОГО ПЛАНУВАННЯ»

3-9 липня 2017 року Центр урбаністичних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія» проводить Літню школу «Феміністичний урбанізм / Урбаністичний фемінізм: Принципи ґендерно-чутливого планування».

До участі запрошуємо студенток і студентів (не нижче другого року магістратури), а також фахівців і фахівчинь у галузях архітектури, соціології, географії, економіки, екології, містопланування, урбаністики, представників та представниць місцевих адміністрацій, зокрема, департаментів архітектури та містобудування, а також усіх, хто цікавиться сучасними тенденціями розвитку і планування міст.

Вимоги до учасників/учасниць: освіта – не нижче другого року магістратури, вільне володіння українською та англійською мовами. До участі у конкурсі запрошуються мешканці Києва та регіонів України.

Учасники та учасниці Літньої школи відбираються на конкурсній основі шляхом оцінки аплікаційних документів членами журі.

Для участі у конкурсі потрібно надіслати на адресу cus.kma@gmail.com резюме (CV) та мотиваційний лист, на підставі яких комісія обиратиме 20 учасників та учасниць.

Кінцевий термін подання документів – 20 квітня 2017р., 18.00.

Про результати відбору буде повідомлено до 10 травня 2017 електронною поштою.

Витрати, пов’язані з проїздом, проживанням та харчуванням учасників та учасниць Літньої школи організатори беруть на себе.

З усіх запитань щодо Літньої школи звертайтеся на адресу cus.kma@gmail.com, фейсбук-сторінку Центру урбаністичних студій або за телефоном 097-438-78-01 .

Організатори: Центр урбаністичних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Партнери: Національний університет «Києво-Могилянська академія», Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, Українське Фулбрайтівське коло.

Докладніше:

Міська публіка (люди, що мешкають у місті) не є однорідною. Про це свідчить величезний спектр інтересів мешканців та способи їхнього сприйняття й перебування у просторах міста, що обумовлено різноманіттям віку, способів життя, повсякденних практик мешканців чи їхнього локального оточення.

Розробити комплексну планувальну стратегію, тобто спробувати врахувати це розмаїття при плануванні міста і його територій, що б забезпечувало сталий розвиток, означає, по-перше, виявити та ідентифікувати те, що становить базові цінності, ресурси та потреби різних груп населення, а по-друге – знайти способи втілити все це у планувальні розробки. Ґендерно-чутливий підхід до планування просторів міста якраз і базується на врахуванні таких потреб, створенні рівних можливостей, а не якоїсь абстрактної «рівності», що врешті виявляється зрівнялівкою, а також – у врахуванні специфіки груп (вікових, культурних, соціальних, локальних тощо) та специфіки конкретного місця. Метою такого підходу є забезпечення сталого розвитку міста і його територій: задоволення потреб і прав на простір для різних груп людей, створення такого дружнього і відкритого середовища, яке б оперативно реагувало на ці вимоги та, за потреби, легко змінювалось, перепрофільовувалось чи пристосовувалось до нових умов та функцій.

Однак, хоч як прикро це констатувати, просторова реальність наших міст далека і від постановки, і від реалізації таких завдань. Це рівно стосується як муніципальних органів, відповідальних за розробку планувальних стратегій, так і архітектурних шкіл. А питання давно вже на часі.

Саме тому Центр Урбаністичних Студій НаУКМА разом зі своїми партнерами – Національним університетом «Києво-Могилянська академія», Представництвом Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, Українським Фулбрайтівським колом – організовує Літню школу «Феміністичний урбанізм / Урбаністичний фемінізм», де учасники та учасниці матимуть можливість ознайомитись із базовими принципами ґендерно-чутливих підходів до планування міста і його територій.

Літня школа складається з семиденної програми, що включає лекції, семінарські заняття, польові дослідження та виконання групових проектів. В центрі уваги – принципи ґендерно-чутливого планування міста та їхній вплив на формування сталого урбаністичного розвитку.

Цей проект має на меті, з одного боку, сприяння інституційним змінам, а саме – поширенню ґендерно-орієнтованого підходу до містопланування, а з другого, демонстрацію потенціалу та важливості ґендерно-чутливого підходу до планування та сталого розвитку міст. Крім того, Літня школа – крок до запровадження курсів з ґендерно-орієнтованого містопланування для студентів/студенток, архітекторів/архітекторок, дослідників/дослідниць, муніципальних службовців та планувальників.

Лектор(к)и / тренер(к)и Літньої школи:

Ешлі Бігем, архітекторка, Архітектурний коледж Таубман, Мічиганський університет, США

Роман Цибрівський, Ph.D., географ, університет Темпл, Філадельфія, США

Тамара Марценюк, Ph.D., соціологиня, Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Маріон Робертс, Ph.D., архітекторка та урбаністка, Вестмінстерський університет, Лондон, Великобританія

Світлана Шліпченко, Ph.D., урбаністка, керівниця наукових програм Центру урбаністичних студій, Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Запрошені лекторки:

Віра Агеєва, Ph.D., літературознавиця, Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Ганна Бондар, архітекторка, заступниця директора Департамент містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації

Оксана Кісь, Ph.D., етнологиня, Інститут етнології НАНУ, Львів

Джерело: Центр урбаністичних студій НаУКМА


Переглядів: 756 | Додав: dvm | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вівторок, 16.10.2018, 02:43
Вітаю Вас Гость

Категорії

Новини музею [63]
Акції та звернення [55]
16 днів проти насильства [20]
Всесвітня кампанія
100-річчя 8 березня [7]
Жіночі сторінки історії [10]
календар знаменних та пам’ятних дат
Новини Всеукраїнської мережі Центрів гендерної освіти ВНЗ [46]

Вхід

Календар новин

«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пошук

Партнери


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0