
Сучасна жіноча історія в Україні стає щороку все більш видимою. Велику роль відіграють в цьому й наші військовослужбовиці, які на одному рівні з військовослужбовцями захищають нашу країну від російських окупантів.
На жаль, не всі українські жінки повернулися з бойових позицій і нагороджено їх вже посмертно… Але пам’ять про них живе й обов’язково житиме у майбутньому. І необхідним є, щоб жіночими іменами були названі вулиці й проспекти, що в свою чергу нагадуватиме майбутнім поколінням про жіночий внесок українських Героїнь у Перемогу.
Щороку у світі відбувається така подія, як «Жіноча історична ніч». Суть її в тому, що 8 травня о 20.00 в центрі великих та малих населених пунктів збирається спільнота активних жінок з плакатами або роздруківками фото видатних жінок, про внесок яких мало згадується в сучасному світі. В деяких країнах зазначена подія має навіть топонімічний вплив, що для України також є важливим.
Традиційно й Центр гендерної культури долучається до міжнародної ініціативи. Цьогоріч на сторінці у фейсбуці була створена своєрідна віртуальна меморіальна дошка з імен загиблих на фронті українських захисниць. Всі, хто мали бажання долучитися до вшанування пам’яті, могли вписати на цю дошку імена загиблих Геройок України. Зокрема, були згадані – Наталія «Австрійка» Фраушер, Владислава «Аїда» Черних, Вікторія Яришко, Інна Дерусова, Яна Червона, Вікторія Киященко, Ольга Семідіанова, Ніна Кваша, Катерина Ступницька, Яна Сіленко, Наталя Луговська, Вікторія Пастернак. Олеся «Мала» Бакланова, Наталія Хоружа, Алла «Фортуна» Вовк, Анастасія «Ліса» Горбачова, Катерина «Кет» Носкова. І цей список є далеко неповним, бо реальна кількість загиблих, на жаль, набагато більша. Вічна пам’ять нашим захисницям та захисникам!
|