Каталог статей

Головна » Статті » Ґендерна журналістика

Ґендерна рівність і низькі зарплати у жінок: приклад Франції
У ЄС визнають, що дискримінацію жінок досі не вдалося повністю подолати у всіх сферах. Зокрема, у галузі професійної діяльності.

У Франції чотири з п’ятьох жінок віком від 25 до 49 років мають роботу. Це один з найвищих показників у світі. В цій країні чимало жінок обіймають високі керівні посади, займаються наукою та працюють у тих сферах, які раніше вважалися суто чоловічими. І все ж таки більшість працюючих жінок зайняті в секторі традиційно жіночих професій, розповідає Марі Бутруа, представниця одного з найбільших профспілкових об’єднань країни:

«Більшість жінок, що працюють, зайняті в шести сферах. Передусім – це торгівля, догляд за іншими та сфера послуг. Водночас у виробництві жіноча частка є незначною».

На першому місці «хіт-параду» жіночих професій у Франції – сектор прибиральниць. Потім йдуть доглядальниці за дітьми – це теж майже повністю царина жіночої компетенції, чоловіків у цій професії лише трохи більше, ніж піввідсотка. Так само складно знайти чоловіків у лавах хатніх робітниць. Серед чотирьох продавців троє обов’язково будуть жіночої статі. Секретарки на підприємствах, дрібні клерки та наймолодший медичний персонал – всі ці професії перебувають у жіночих руках. Проглядається чітка тенденція – жінки працюють переважно у низькооплачуваних галузях. Крім того, навіть, якщо вони виконують ту ж саму роботу, що й чоловіки, все одно їм платять менше.

Так само виглядає ситуація не лише у Франції, а й багатьох інших країнах Європейського союзу. І попри всі гучні заклики політиків, зміни відбуваються дуже повільно. Каже Марі Бутруа:

«Жінки у Франції й сьогодні отримують до двадцяти відсотків менше грошей, ніж чоловіки. І для п’яти відсотків цієї різниці в зарплатні для жінок немає жодних пояснень. Однак, водночас вже є працедавці, які цю нерівність у зарплатах ліквідовують».

Джерело: Німецька хвиля
Джерело: http://www.maidan.org.ua/static/news/2009/1236432160.html
Категория: Ґендерна журналістика | Додав: olga_plakhotnik (07.03.2009)
Переглядів: 1708 | Рейтинг: 0.0/0 |
Неділя, 28.05.2023, 06:17
Вітаю Вас Гость

Категорії

Актуальне інтерв'ю [31]
Ґендерна журналістика [105]
Аналітика [47]
Дослідження [20]
про нас пишуть [30]
Жіночі історії [11]
Практичні поради [1]
Дискусійний клуб [30]
Коментарі [4]

Вхід

Пошук

Партнери


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0