Каталог статей


Пам'яті Павла Власова
Элла Ламах

Наша історія знає багато імен самовіданних жінок, яких можна назвати першими лідерками жіночого руху, першими активістками гендерного руху, першими дослідницями та тими хто розпочав боротись з дискримінацією та насильством над жінками. Чи багато ми можемо назвати імен чоловіків, які би віддали частину свого життя на боротьбу з насильством, утвердженням гендерної рівності, протидії дискримінації та так віддано працювали би для дітей і молоді? 

Музей гендерної рівності розпочинає відкривати для нас імена чоловіків, які залишили своє ім’я в історії жіночого та гендерного руху. 

Хіба можна описати словами відчуття, які переповнюють мене при згадці про людину з якою протягом 10-ти років я розпочинала самі цікаві проекти сучасності. Яка, вражала своєю інтелігентністю, ерудованістю, повагою до особистості, яка завжди шукала все позитивне у кожній людині, оточені, любила навколишній світ та раділа кожному дню як початку чогось незвичайного. Я пишаюсь тим, що життя познайомила мене з великою людиною сучасності, з паном Власовим. 

Павло Власов почав працювати у громадському секторі у  1995 році. У 1996 р став одним із засновників Дніпропетровської обласної громадської організації „Асоціація дискусійних клубів” і головою її правління. З 2000 по 2010 рік був членом правління Дніпропетровської громадської організації „Жіночий інформаційно-координаційний центр”, керівником департаменту зі зв’язків з громадськістю, владою, правоохоронними органами та ЗМІ, керівником або координатором 23 проектів та програм. 

Вів був натхненником, ініціатором, розробником та одним із виконавців кампанії громадянського представництва, підсумком якої стало запровадження Міністерством внутрішніх справ України у 2003 спеціальної процедури втручання міліції у випадки насильства в сім`ї, яка діє до теперішнього часу «Блакитна карта». Ця процедура дозволила налагодити в Україні збір статистики випадків насильства в сім`ї та стала одним із засобів у боротьбі ганебним явищем всіх часів. 

Павло Олексійович доклав багато зусиль, щоб ця процедура виконувалась дільничними інспекторами міліції на місцях. Він провів сотні тренінгів з протидії насильству в сім`ї  в різних областях України як для  працівників правоохоронних органів, так і державних службовців, співробітників центрів соціальних служб для  сім`ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, а також для представників громадськості та ЗМІ. 

         Власов Павло Олексійович у 2001, 2004, 2006 та 2008 році розробив та видав 8 інформаційно-практичних посібників з протидії насильству в сім`ї  для представників правоохоронних органів, державних службовців, співробітників центрів соціальних служб для  сім`ї, дітей та молоді, служб у справах дітей. 

Він був:

  1. Cпівавтором Альтернативної доповіді українських громадських організацій про виконання Україною Факультативного протоколу до Конвенції ООН про права дитини, Співдоповідачем з цього питання у Комітеті ООН з прав дитини, Женева, лютий 2007 року;
  2. Співавтором Концепції утвердження гендерної рівності в Дніпропетровській області, 2008 рік;
  3. Співавтором Альтернативної доповіді коаліції українських громадських організацій з виконання в Україні Конвенції ООН з прав дитини, 2009 рік;
  4. Розробником та співрозробником численних тренінгів з протидії насильству, гендерної політики та мав багаторічний досвід тренерської роботи. Тренінги проводив  для представників громадських організацій, засобів масової інформації, представників влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, суддів та прокурорів, соціальних працівників, працівників освіти. Організував та проводив тренінги в Україні, Молдові, Вірменії,

Павло Олексійович був винятково порядною, толерантною людиною, справжнім правозахисником. Всі справи за які він брався, були виконані бездоганно і на високому рівні. Власов Павло Олексійович мав одну з головних якостей  справжнього лідера – позитивне сприйняття, тому завжди досягав успіху.

Власов Павло Олексійович народився 27 червня 1943 року у місті Дніпропетровську, закінчив Дніпропетровський  державний університет, аспірантуру при кафедрі теоретичної фізики  та у 1976 році захистив дисертацію  на ступень кандидата фізико-математичних наук, у 1983 році отримав академічне звання доцента.

У цьому ж вузі, який зараз має назву Дніпропетровський національний університет  ім. Олеся Гончара, Павло Олексійович Власов пропрацював все своє життя -  з лютого 1969  по  квітень 2010 року, спочатку асистентом кафедри математичного аналізу, з 1980 року - доцентом. З 1976 по 1980 рік  Власов П.О. був у службовому відрядженні до Центрально-африканської республіки, де викладав математику французькою мовою в університеті м. Бангі.

Павло Олексійович Власов став автором 35 наукових та науково-методичних праць, він читав лекції на високому науково-методичному рівні, користувався повагою колег та студентів. Мав велику кількість подяк та грамот від керівництва університету за видатні наукові досягнення підготовку кадрів високої кваліфікації в галузі математики і фізики, велику учбово-методичну, виховну, громадську діяльність.

 Список публікацій з соціальних питань:

1.  Власов П.О., Дмитренко М.І., Тропін М.В. Попередження насильства в сім’ї. – Дніпропетровськ: Дніпропетр. юр. ін-т МВС України, УМВС України в Дніпропетровській обл., Дніпропетровська міська громадська організація "Жіночий інформаційно-координаційний центр”, 2001. – 53 с.
 
2. Власов П.О. Запобігання торгівлі людьми. Дніпропетровськ: Дніпропетровська облдержадміністрація, Управління у справах сім`ї та молоді, Дніпропетровська міська громадська організація "Жіночий інформаційно-координаційний центр”, 2002. – 68 с.
   
3.  П.О. Власов. , В.В. Петровський. Насильство в сім’ї та діяльність органів внутрішніх справ по його подоланню: Інформаційно-практичний посібник. Бібліотечка дільничного інспектора міліції. – Дніпропетровськ: МВС України, Департамент адміністративної служби міліції, Дніпропетровська міська громадська організація "Жіночий інформаційно-координаційний центр”, 2004. – 96 с.
 
6.  П.О. Власов. Насильство в сім`ї та соціальна робота із сім`ями, в яких чиниться насильство. Інформаційно-практичний посібник. Дніпропетровськ: Дніпропетровська міська громадська організація "Жіночий інформаційно-координаційний центр”, 2004. – 72 с.
 
7. П.О. Власов. Насильство в сім`ї та організаційна робота по його подоланню. Інформаційно-практичний посібник. Дніпропетровськ: Дніпропетровська міська громадська організація "Жіночий інформаційно-координаційний центр”, 2004. – 102 с.

8. П.О.Власов, А.В.Запорожцев, В.О.Брижик. Насильство в сім`ї та діяльність органів внутрішніх справ по його подоланню. Інформаційно-практичний посібник. Бібліотечка дільничного інспектора міліції. Дніпропетровськ: МВС України, Департамент громадської безпеки, Дніпропетровська міська громадська організація «Жіночий інформаційно-координаційний центр», 2006 – 130 с.

9. П.О.Власов, А.В.Запорожцев, В.О.Брижик. Насильство в сім`ї та діяльність органів внутрішніх справ по його подоланню. Інформаційно-практичний посібник. Бібліотечка дільничного інспектора міліції. Дніпропетровськ: МВС України, Департамент громадської безпеки, Дніпропетровська міська громадська організація «Жіночий інформаційно-координаційний центр», 2008 – 133 с.

10. П.О.Власов, О.П.Войніч. Нормативно-правові засади протидії насильству в сім`ї. Дніпропетровська міська громадська організація «Жіночий інформаційно-координаційний центр», 2010 – 61 с.

 
Категорія: Ґендерна журналістика | Додав: dvm (26.03.2013) | Автор: Элла Ламах
Переглядів: 1280 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.0/4