Каталог статей


Торгівля людьми: проблемну ситуацію слід не перекручувати, а вирішувати
Нещодавно повідомлення багатьох засобів масової інформації рясніли заголовками на кшталт «Україна очолила список країн, які страждають від торгівлі людьми». 

При цьому в них наводилися посилання на Міжнародну організацію з міграції (МОМ), яка зазначила, що за кількістю жертв торгівлі людьми, які звернулися за допомогою до цієї інституції, Україна дійсно посіла 1 місце. 

Так, наприклад, в 2011 році за допомогою до МОМ в Україні звернулися 835 осіб. Друге місце серед країн, що страждають від сучасного рабства, займає Гаїті (709 звернень), третє – Ємен (378 звернень). Далі в списку йдуть Лаос (359 звернень), Узбекистан (282), Камбоджа (259) і Киргизстан (213). 

З цього приводу Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда – Україна» виступив із заявою, в якій застеріг від некоректного трактування поданих в статистичних звітах різноманітних організацій цифр, які призводять до подальшого перекручування ситуації. Так, кількість звернень за допомогою до організації, а також кількість осіб, які отримали таку допомогу, свідчать не тільки про масштаби проблеми, але й про високу ефективність та якість роботи організації, розповсюдження інформації про отримання послуг.

 

«Здійснення оцінок про місце країни у всесвітньому рейтингу, користуючись лише статистикою звернень потерпілих та надання допомоги ним, є некоректним, оскільки не враховує інші показники, які відносяться до цього явища, масштаби країни, тенденції тощо», – зазначили у «Ла Страді». 

 

До речі, протягом років діяльності фахівці «Ла Страда – Україна»  надали соціальний супровід для більш ніж 2000 осіб, потерпілих від торгівлі людьми, насильства в сім’ї, жорстокого поводження, дискримінації за ознакою статі. 

Водночас правозахисники вважають, що подолання такого ганебного явища, якторгівлялюдьми, можливе лише за умовиконсолідації зусильдержавних та правоохоронних інституцій, громадських організацій та міжнародної спільноти. 

Так, за словами голови Харківської громадської організації «Жіноча громада» Ольги Білецької, втой час, якМОМ, за сприяння українських НУО, допомоглавже9тисячам постраждалим від торгівлі людьми вУкраїні, новостворенідержавні органипокивстигли надати допомогулише декількомособам. Тому необхідно організувати належну координацію місцевих потреб зі стратегічними напрямками Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми до 2015 року та розробити й прийняти відповідної обласні Програми. 

Нагадаємо, уминулому роцівщорічній доповіді Державного департаментуСШАпро нелегальну торгівлюлюдьмиу світіУкраїну віднесли до держав, дедляборотьби з цим явищемдокладаєтьсянедостатньо зусиль. 

А за результатами наукового дослідження, профінансованого Єврокомісією, Україна посіла 87 місце у світовому рейтингу по боротьбі з торгівлею людьми.

 

Юрій Чумак

http://khpg.org/index.php?id=1362528103

 

Категорія: Дослідження | Додав: dvm (15.03.2013)
Переглядів: 1057 | Рейтинг: 0.0/0