Блоги


11:39
Рішення Печерського Суду з приводу гендерної дискримінаціі

Ось вона – довгоочікувана ухвала Печерського районного суду щодо дискримінації за ознакою статі, про захист особистого немайнового права на рівність жінок та чоловіків, про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди (за справою № 2-2614/2010, суддя Волкова С.Я.).

 
 Привід – висловлювання прем’єр –міністра України М.Я.Азарова – «не жіноча справа проводити реформи», оприлюднене 19 березня 2010 року в Дніпропетровську (http://www.unian.net/ukr/news/news-368344.html).
 
 Аргументи з мого боку, боку позивача – цей вислів є дискримінаційним, він порушує низку прав, які сформульовані в Конституції України, законах України, в тому числі – Законі України «Про забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок», в ратифікованих Україною міжнародних документах з прав людини тощо. Він може кваліфікуватися як дискримінація, визначення якої надано в статті 1 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», оскільки: виражає розрізнення та виняток за ознакою статі, спрямований на обмеження, а також  унеможливлює визнання,  користування  чи  здійснення на рівних підставах прав і свобод людини для жінок і чоловіків. Мої аргументи детально викладені у статті «Чому я подала в суд на прем’єра  Азарова» (http://www.pravda.com.ua/columns/2010/04/1/4904154).
 
Оцінка дій з боку відповідача, чиї інтереси представляє Міністерство юстиції – вислів М.Я.Азарова – є не дискримінацією, а свободою слова та думки. Аргументи – та ж Конституція України, закони України і ратифіковані Україною міжнародні документи в галузі прав людини.
 
Що ж вирішив суд? Суд вирішив що прав відповідач, який може говорити що завгодно, висловлюючи свою власну думку.
 
Майже в ті ж самі дні з іншого приводу і в іншій країні також були судові слухання. У Франції розглядалася справа Міністра внутрішніх справ Бріса Ортефе, пов’язана із його дискримінаційним расистським висловом на адресу французів арабського походження (http://korrespondent.net/world/1083170). Він сказав – «Коли він (араб) один – то нормально, коли їх багато – починаються проблеми».
 
Рішення французського суду – визнати вислів міністра расистським та зобов’язати його сплатити 2000 євро штрафу на користь громадського руху проти расизму, яке й подало на нього в суд. Міністр готує апеляцію.
 
В українській ситуації суд не побачив дискримінаційних виявів у вислові прем’єр міністра. Але справа продовжується. На відміну від Франції, апеляція надіслана з боку позивача.
 
Тож мабуть у різних підходах до визначення дискримінації та меж можливого для керівників держави і полягає одна із відповідей на питання, яке часто лунає  - чому Україна, яка є географічною частиною Європи, так далеко від неї?

 

Категорія: Катерина Левченко | Переглядів: 3418 | Додав: kl | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 9
avatar
1
свобода слова???? прикольно!!! свобода слова не передбачає вседозволеності! Сумно!!! Але плюс є! що взагалі справу слухали! Мій ВАМ респект та підтримка колеги та коліжанки!!!
avatar
2
я подозревала, что решение суда будет именно такое. дикость
avatar
3
слів нема...
avatar
4
згадався сусідський досвід: http://lenta.ru/news/2009/08/28/motto/
Судебная экспертиза не признала лозунг "Россия для русских!" ксенофобским
avatar
5
спасибі Вам за самий прецедент. мабуть, можна піти далі... говорити про те, що офіційна особа не має права на таку свободу висловлювань? вона ж не в себе на кухні? а суд, ну, звісно, за робочі місця трясуться...
avatar
6
Надеемся что этот прецендент останется музейным экспонатом
avatar
7
Ми ще не перейшли до другої половини 20 століття ... і ці ідіоти тягнуть нас за собою: у минуле...
Від Азарова та Печерського суду (самый справедливый суд в мире) в принципі нічого іншого не можна було сподіватись...
Я гадаю, що основна причина нашого занепаду, це власне і є мораль: відсутність совісті, розуму; корупція, хабарництво та панібрацтво...
Вихід один - будувати далі громадянське суспільство та закладати Просвіти, як у 19 столітті....
Що ви і робите - за це ВАМ МОЯ ПОШАНА!
avatar
8
Може тепер треба подавати в Європейський суд?
avatar
9
Вислови Януковича та Азарова стають справжнім надбанням українського народу. Прислів'я "сім раз відмір, один раз відріж" - це не про наших високопосадовців.
Такий досвід корисний для України, хоча й малоефективний. все та ж корупція, хабарництво та панібрацтво...
avatar
Понеділок, 15.04.2024, 05:18
Вітаю Вас Гость

Категорії розділу

Катерина Левченко [5]
міжнародний жіночий правозахисний центр "Ла Страда"

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Червень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Статистика


Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0