Медіатека


Рівні права чоловіків і жінок - тема конкурсу для молоді, що зібралася в кінотаборі під Києвом
17.07.2011, 23:59
 
Рівні права чоловіків і жінок - тема конкурсу для молоді, що зібралася в кінотаборі під Києвом. За кілька днів хлопці й дівчата створили 15 короткометражок про насильство в сім'ї, байдуже ставлення до дітей та нібито щасливі родини. З авторами поспілкувалася Олеся Варламова.

Цей фільм зняла авторська група, що має назву "Багато дівчаток, одне хлоп'ятко". До перебування у таборі молоді люди не знали, як створюється відеоролик. Та після майстер-класів написали сценарій та відзняли сцени фотокамерою. Головна ідея короткометражки - дитину треба любити незалежно від статі. Роль молодої мами журналістці Златі довелось поєднати з режисерською.

Злата Бойко, режисер:

- В режиссерской версии, как в нашей, еще в конце ребенок должен был оказаться негром, но, к сожалению, цензура этого не пропустила и пришлось остановиться на мальчике и девочке.

Ще дівчата планувати візняти сцену насильства, аби через шок достукатись до чоловічих сердець, але зрештою зупинились на позитивному месседжі.

Лілія Осик, співавтор фільму:

- Мы надеемся, что у мужчин это вызовет желание побороть вот эту привычку - хотеть либо мальчика, если ты мужчина, либо девочку.

Інша група під назвою "Вірний шлях" посягнула на стереотип про сильних чоловіків, які начебто ніколи не плачуть. Десятком кадрів, які виписували цілу добу, намагались повернути сильній статі чутливість.

Фархат Рабоні, виконавець головної ролі:

- Не стоит скрывать свои чувства, ваша слабость может оказаться вашей силой, не стоит все держать в себе и быть замкнутым, от этого может быть еще хуже.

Решта короткометражок - про кар'єрне зростання жінок у суспільстві, що контролюють чоловіки, та психологічне насилля над дітьми, які через нього можуть вирости злочинцями. А найбільше робіт - про домашнє насильство. За статистикою, жінка розлучається з жорстоким чоловіком лише після семи років подружнього життя.

Лариса Кобилянська, координатор проекту програми розвитку ООН-ЄС:

- Кожна 4-та жінка в Україні потерпає від домашнього насильства, загальносвітова статистика ще гірша, вважається, що кожна третя жінка хоча б один раз протягом життя потерпала від домашнього насильства.

Експерти твердять: в Україні гендерна дискримінація - не лише в родині, а також на політичному і на професійному рівнях. Зарплата жінок на третину нижча, серед слабкої статі більше безробітних та менше керівників. Про ці проблеми ЄС заохочує говорити візуальними засобами на конкурсі "Ген рівності".

Олена Панова, заступник директора представництва програми розвитку ООН в Україні:

- Такі фільми можуть послугувати прикладом, і той факт, що їх знімає саме молодь, - також має свій вплив. Мені здається, що ми зможемо працювати і далі зі ЗМІ, щоб поширювати ці ідеї і фільми.

Конкурс відеороликів триватиме до початку вересня і завершиться фестом наприкінці місяця.

Автор: Олеся Варламова. Оператор: Володимир Банас. Перший Національний.
Категорія: Gender channel | Додав: Flv
Переглядів: 1360 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0


Вівторок, 25.06.2024, 17:01
Вітаю Вас Гость

Категорії розділу

Gender channel [81]
Однією з задач, що ставить перед собою Музей є збір та збереження аудіо-відеоматеріалів на гендерну тематику.
Видео [68]

Пошук

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0