Шатл Discovery вивіз у космос рекордну кількість жінок Корабель пристикувався до МКС 07.04.2010 17:03
Шатл Discovery причалив до Міжнародної космічної станції, привізши туди екіпаж астронавтів. Особливіть нинішньої місії у тому, що в ній водночас бере участь найбільша кількість жінок в історії космічних польотів.
Зіткнення шатлу Discovery з Міжнародною космічною станцією (МКС) відбулося за планом. Запуск шатлу був проведений з космодрому імені Кеннеді у Флориді в понеділок, о 06:21 (13:21 за київським часом).
Тривалість місії розрахована на 13 днів. В екіпажу заплановано три виходи у відкритий космос: на п'ятий, сьомий і дев'ятий день. Кожний вихід буде тривати приблизно по 6,5 години. Астронавтам, зокрема, потрібно замінити бак з рідким аміаком і гіроскоп, що вийшов з ладу.
На чолі місії – 48-річний Алан Пойндекстер, у її складі: пілот Джим Даттон і фахівці Рік Мастраччо, Клей Андерсон, Дороті Меткалф-Лінденбургер, Стефані Уїлсон і Наоко Ямазакі з японського космічного агентства.
Ця місія примітна тим, що в ній водночас бере участь найбільша кількість жінок в історії космічних польотів. Наразі у космосі вже перебувають Трейсі Колдуел-Дайсон, що прилетіла на МКС 4 квітня на російському кораблі Союз ТМ-18, тепер до неї приєднаються ще три представниці прекрасної статі.
"Я б хотіла, щоб кількість жінок-астронавтів була ще більша. Але, думаю, ми добре почали і проклали шлях жінкам, які тепер можуть у космосі виконувати ті ж функції, що й чоловіки", - сказала журналістам за кілька днів до старту Уїлсон, для якої нинішня місія - вже третя.
Нинішній політ шатлу на Міжнародну космічну станцію - 33-й за рахунком.
Усього NASA за програмою Space Shuttle залишилося виконати три старти човнів, після чого США будуть використовувати російські ракети для доставки астронавтів на МКС. Причина припинення польотів шатлів - вироблення ресурсу кораблів і величезні фінансові витрати на підготовку і обслуговування космічних човнів.
Останній старт шатлу запланований на вересень 2010 року.
|