Цього року в Україні з`явилася ґендерна антивідзнака «Отрута сезону», що відзначається двічі на рік - 22 березня і 22 вересня. Експерти Інформаційно-консультативного жіночого центру, якому належить ця ініціатива, щойно додали до останньої акції тих, хто, на їх думку, пропагує й поширює ґендерні стереотипи та сексистські погляди.
Напередодні 30-річчя ратифікації Україною Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, яке припадає на 19 грудня, Олена Суслова, керівниця Інформаційно-консультативного жіночого центру повідомила у інтерв`ю Національному прес-клубу «Українська перспектива»: «Найбільш «яскравою» стала реклама меблів для офісу. В ній на тлі шаф та стільців зображено постать оголеної жінки. Втім, цього року нам довелося запровадити ще три спеціальні номінації. Бо деякі ситуації викликали особливо велике обурення серед ґендерно чутливих людей, отже, коло лауреатів розширилося. Йдеться про дві номінації «Дії влади» (це – кабмінівське розпорядження про дрес-код і Кодекс киянина). А третя стосується засобів масової інформації і присвячена шоу Савіка Шустера, яке відбулося 3 грудня цього року».
Йдеться про серію шоу Шустер Live, яка відбулася за підтримки проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент». Ці програми мали на меті привернути увагу суспільства до проблем ґендерної нерівності, насильства проти жінок і дітей, та розпочати публічну дискусію. Втім, запрошені експертки та представниці жіночих організацій (зокрема, свій протест висловив Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда – Україна») були обурені тим, що «організатори передачі поставилися до нашої позиції доволі легковажно, виходячи, насамперед, з інтересів телевізійного шоу. До участі запросили деяких одіозних осіб, які привертали увагу до себе епатажними висловлюваннями, а не серйозними думками та пропозиціями, пошуками рішення наявних проблем. Переважно саме цим особам і надавали слово».
Нагадаємо, що дана серія програм Шустер Live була ініційована в рамках загальноукраїнської кампанії проти насильства, яка була проведена проектом ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» і щойно отримала почесний диплом міжнародної премії PROBA-IPRA GWA 2010, що щороку відзначає найкращих професіоналів у сфері зв`язків з громадськістю.
|