21:03
Ейблізм, ейджизм, лукізм – Проект закону проти дискримінації в Україні запроваджує нові терміни
border=0

Об'єднання з понад 20 громадських організацій презентує комплексний законопроект "Про захист від дискримінації”. Закон може наблизити Україну до Європи, запровадивши в ній такі ж норми, як і в країнах-членах ЄС.

 

Одна з розробниць проекту закону «Про захист від дискримінації», юрист Галина Бочева в інтерв'ю DW звертає увагу на розмаїтість організацій, що працюють над документом: «Ми в проекті «Без кордонів» працюємо з біженцями і шукачами притулку, новими етнічними меншинами, і ми бачимо цю проблему з огляду на расову дискримінацію, а інші, для прикладу, захищають права людей з обмеженими можливостями й глибше знають, у яких формах щодо таких людей виявляється дискримінація». За її словами, мета закону - надати підґрунтя для визначення дискримінації, в яких формах вона може відбуватись. Документ потрібен, щоб якомога ширше розтлумачити з юридичної точки зору, чим є явище дискримінації в усіх його формах й проявах.

«Ми намагались прописати широке коло підстав, які можуть бути підґрунтям дискримінації, наприклад, та ж сама сексуальна орієнтація, коли, наприклад, людину звільняють з роботи на цій підставі» - зауважує Бочева. Правозахисниця каже, щоб захистити людину від дискримінації, треба, аби виконавчі органи, судова влада розуміли що певне ставлення, дії чи бездіяльність щодо людини є дискримінацією. Як говорить експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко, закон повністю відповідає вимогам, які висуває до України ЄС. Демократичне суспільство – це таке, де інтереси більшості органічно поєднано з захистом прав меншості, каже Тищенко.

Усе як у Європі

Окрім визначення дискримінації цей закон ще дає пропозиції щодо інституційних змін, які, на погляд розробників є потрібними для вирішення проблеми. Окремий розділ присвячений Комісії проти дискримінації, на думку авторів, має бути створений такий незалежний держорган, що захищатиме потерпілих і попереджатиме такі випадки. Галина Бочева додає, що Україні не вистачає законодавства у цій сфері, а закони не повністю відповідають європейським нормам: «Норма Конституції про недискримінацію, на жаль, залишається декларативною і кримінальний механізм захисту від дискримінації - далеко не завжди найкраще рішення для захисту прав людини».

У глосарії до проекту закону з'являються нові поняття, такі як «ейблізм» (дискримінація людей на підставі обмежених фізичних можливостей), «ейджизм» (дискримінація за віковою ознакою), «лукізм» (дискримінація на підставі зовнішнього вигляду людини). За словами правозахисниці, їх застосовують для адаптації до європейських стандартів антидискримінаційного законодавства. Боротьба з дискримінацією в Україні як і розробка ефективного законодавства передбачені у Національному плані дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.

Автор: Ольга Веснянка, Київ
Редактор: Роман Гончаренко

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15262851,00.html

Переглядів: 2739 | Додав: Flv | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вівторок, 25.06.2024, 16:26
Вітаю Вас Гость

Категорії розділу

Новини музею [64]
Акції та звернення [63]
16 днів проти насильства [21]
Всесвітня кампанія
100-річчя 8 березня [7]
Жіночі сторінки історії [10]
календар знаменних та пам’ятних дат
Новини Всеукраїнської мережі Центрів гендерної освіти ВНЗ [46]

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Серпень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Статистика


Онлайн всього: 9
Гостей: 9
Користувачів: 0