Українські політичні партії оцінюють прийняту гендерну квоту досить позитивно, демонструючи увагу до проєвропейської політики, декларуючи повагу до цінності рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків. Не може не привернути увагу факт того, що усі опитані партії висловися прихильно до гендерної політики держави загалом і зазначили про певні аспекти інтеграції жінок до власних партійних структур зокрема. Тобто, на декларативному рівні продемонстровано прихильність до 30% гендерної квоти на місцевих виборах.
Актуальним залишається запитання можливості дотримання цієї квоти. Фактично, жодна із партій не надала чітких даних про гендерний склад партії на різних рівнях. Очевидно, аби не показувати проблему вертикальної гендерної сегрегації, яку видно навіть із сайтів партії (наприклад, рубрик про лідерів партії). Жінок дуже мало серед керівного складу партій.
Також партії не схильні давати обіцянок із приводу того, що 30% гендерна квота на місцевих рівнях буде виконана. Вони розуміють складнощі механізму гендерного квотування, особливо, якщо цей механізм є доволі новим для України та не супроводжувався постійною роботою із залученням жінок на рівні партій (наприклад, створенням відповідних так званих жіночих структур у лавах партій, менторства, навчання тощо).
Дізнатися детальніше, які підходи до гендерних квот декларують парламентські та позапарламентські партії можна з дослідження МЦПД
(автор - асоційована експертка МЦПД з гендерних питань Тамара Марценюк)