20:21
Щодо законопроекту № 6239 про заборону абортів

Лідерам депутатських фракцій та груп Верховної Ради України, народним депутатам VIII скликання

Шановні народні обранці!

 

Ми, спільнота громадських активістів, висловлюємо глибоке занепокоєння з приводу законопроекту, зареєстрованого  народним депутататом від "Блоку Петра Порошенко" Дмитром Голубовим №6239 від 27.03.2017, що пропонує повністю  заборонити аборти за бажанням жінки.

Звертаємо Вашу увагу, що даний законопроект є неконституційним. Так, стаття 24 Конституції України проголошує принцип  рівності,  у тому числі, незалежно від статі. Натомість даний законопроект підважує цей основоположний принцип звужуючи права жінки через її фізіологію.

Більше того, даний законопроект порушує статтю 22 Конституції України, яка наголошує, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Окрім цього даний законопроект суперечить ст. 8 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої кожен має право на повагу до приватного і сімейного життя. З моменту приєднання до Конвенції та протоколів №1,2, 4, 7 та 11 до неї Україна взяла на себе низку зобов’язань у сфері захисту прав людини. Частиною таких зобов’язань відповідно до ст. ст. 32, 46 Конвенції є визнання Україною юрисдикції Європейського суду з прав людини, яка поширюється на всі питання тлумачення і застосування Конвенції та протоколів до неї.

Європейський суд з прав людини у справі "Брюггеман і Шойтен проти Німеччини" встановив, що заборона аборту стала б порушенням  ст.8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, будучи втручанням у приватне життя жінки.

Окрім того, у справі “Патон проти Об’єднаного Королівства" Європейський суд з прав людини зазначив наступне: "Життя ембріона нерозривно пов'язане з життям вагітної жінки і не може розглядатися у відриві від неї. Якби стаття 2 Конвенції мала відношення до права ембріона і його захисту, стаття б розглядалася як абсолютне право зародка на життя, і аборт був би заборонений, навіть якби він був необхідний за медичними показаннями для захисту здоров'я і життя вагітної жінки. Це б означало, що ще не народжене життя ембріона мало б вищу цінність, ніж життя вагітної жінки. Право на життя людини вже народженої піддавалося б обмеженням, непередбаченим статтею 2 Конвенції".

Окремо хочемо звернути увагу на те, що в пояснювальній записці законопроекту наводиться статистика без посилання на першоджерела та завідомо недостовірні факти. Серед них: “Давши право жінці вирішувати самостійно питання про проведення аборту, більшість країн не враховувала право чоловіка на батьківство (одне з репродуктивних прав людини)”.

Вважаємо, якщо аборти за жіночим бажанням будуть повністю заборонені, жінка стане заручницею власного тіла, що можна вважати своєрідною формою рабства. Ми переконані, що жінка – не інкубатор.

У пояснювальній записці також зазначено, що прийняття законопроекту сприятиме зменшенню смертності жінок в Україні, збереженню їх здоров’я та репродуктивної здатності, становленню високоморального суспільства. Водночас дане твердження не має під собою практичного обгрунтування. Навпаки, дана заборона відкриває безмежний простір для послуг на «чорному ринку», та, як наслідок, підвищення смертності та каліцтва жінок.

Хочемо нагадати, що нещодавні намагання позбавити жінку права на аборти за її бажанням в сусідній Польщі вже викликали хвилю протестів не тільки всередині країни, а й за її межами. У результаті польські парламентарі відмовились від цієї ганебної ідеї. Звертаємо увагу, що українське громадянське суспільство також готове вийти на вулиці країни заради захисту конституційних прав жінок.

На підставі ми просимо автора відкликати даний  законопроект, який порушує репродуктивні права, а також загрожує здоров’ю та життю українських жінок, а народних депутатів виступити на захист прав жінок та відхилити цей законопроект.

 

Правозахисна коаліція громадських організацій “Ні – поліцейській державі!”:

(ВМГО "Фундація регіональних ініціатив" (ФРІ)

ХОГО "Молодіжна правозахисна група - Харків" (МПГ-Харків),

ГО "Правозахисна ініціатива" (ПІ),

ГО "Тернопільська правозахисна група" (ТПГ), ,

ХОФ "Громадянська альтернатива",

ГО “Агенція розвитку громадянського суспільства” (АРГС) );

ГО "Платформа спільних дій";

ГО Центр громадянських свобод;

БО "Інша" (м. Херсон)

ГО "Центр "Жіночі перспективи"

ГО "Феміністична майстерня" (Львів)

ГО "Сфера" (Харків)

ВГО "Гей-альянс Україна"

Центр гендерної культури (Харків)

Музей жіночої та гендерної історії (Харків)

 

Якщо ваша організація бажає доєднатись до цього звернення звертатись на пошту bchumak91@gmail.com

Категорія: Акції та звернення | Переглядів: 1264 | Додав: dvm | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вівторок, 25.06.2024, 18:28
Вітаю Вас Гость

Категорії розділу

Новини музею [64]
Акції та звернення [63]
16 днів проти насильства [21]
Всесвітня кампанія
100-річчя 8 березня [7]
Жіночі сторінки історії [10]
календар знаменних та пам’ятних дат
Новини Всеукраїнської мережі Центрів гендерної освіти ВНЗ [46]

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Статистика


Онлайн всього: 13
Гостей: 13
Користувачів: 0