У планах діяльності Крісталіни Георгієвої, директорки Міжнародного валютного фонду (МВФ) питання гендерної рівності стають пріоритетними.
«Результати економічних досліджень чітко показують: гендерна рівність сприяє економічному зростанню… Жодне суспільство не може процвітати, якщо не використовує таланти усіх – чоловіків і жінок. Усе дуже просто: якщо ви не використовуєте частину своїх можливостей, ви втрачаєте економічний потенціал», – зазначає нова очільниця МВФ.
Підтвердження цьому – результати останніх досліджень МВФ:
- компанії демонстрували зростання на 8 -11%, якщо залучали жінок в ради директорів або на топ-посади;
- гендерний розрив в оплаті праці в країнах з розвинутою економікою в середньому становить 16%, водночас у Південній Кореї – сягає 37%;
- щодня жінки у середньому витрачають на 2.7 годин більше ніж чоловіки на догляд за дітьми, прибирання та іншу неоплачувану працю (глобальний показник);
- гендерний розрив щодо неоплачуваної праці поступово зменшується у країнах з розвинутою економікою, але в більшості країн залишився традиційний дисбаланс у цій сфері;
- навіть у Норвегії жінки виконують на 20% більше неоплачуваної роботи ніж чоловіки. А у Пакистані жінки зайняті виконанням домашніх обов’язків на 1,000% більше ніж чоловіки.
Георгієва також зізналася, що ще обійнявши посаду очільниці Світового Банку у 2017 роцi, зрозуміла, що довгі роки її зарплата була значно меншою, ніж у колег-чоловіків. Саме тому вона бере на себе зобов’язання зменшити гендерну нерівність, використовуючи для цього всі можливі інструменти МВФ.
До речі, днями міністерка соціальної політики України Соколовська Юлія заявила, що уряд готовий «впроваджувати передові світові практики й ліквідувати розрив у оплаті праці чоловіків та жінок». Адже для українців питання гендерної рівності теж є важливими, про що, зокрема, свідчать результати опитування Національного Демократичного Інституту:
https://bit.ly/2kA74YA |