З 21 по 24 січня в Давосі проходив Всесвітній економічний форум –щорічна міжнародна подія, під час якої відбувається обговорення найбільш актуальних питань та задач, що стоять перед людством. Цьогоріч у форумі взяли участь близько 2500 вищих керівників та керівниць бізнесу, міжнародних політичних лідерів та лідерок, обраних інтелектуалів та інтелектуалок й представництво ЗМІ.
У фокусі уваги форуму – проблеми гендерної нерівності та пошук шляхів їх вирішення. Форум досліджує ситуацію з рівністю статей в політиці, економіці, системі освіти і в питанні доступу до медпослуг 14 років. Результати досліджень презентуються у Глобальній доповіді.
Деякі висновки, представлені у 2020 р., говорять самі за себе:
- на подолання гендерної нерівності в економіці людству знадобиться 257 років;
- 45% жіночого населення працездатного віку не мають доступу на світовий ринок праці;
- оплата праці жінок менший, ніж у чоловіків на аналогічних посадах на 60%;
- у 72 країнах світу жінкам заборонено відкривати банківські рахунки чи отримувати кредити;
- у секторі «хмарних технологій» жінок – лише 12%, в секторі інженерних професій – 15% від кількості працівників;
- найбільший гендерний розрив спостерігається в політиці;
- у 85 зі 153 країн ніколи не було жінок-голів урядів.
Різні регіони по різному просуваються на шляху до дійсної гендерної рівності. На подолання гендерного розриву у Західній Європі потрібно не менше 54 років. Північна Америка має витратити на цей процес 151 рік.
Серед країн, що є лідерками у сфері просування рівних прав та можливостей Ісландія, Норвегія і Фінляндія.
На іншому кінці шкали – Ємен, Ірак, Пакистан. Форум реалізує програму, ціль якої скорочення гендерного розриву та надання жінкам доступу до більшої кількості керівних посад, скорочення розриву у заробітній платі, забезпечення у жінок навичок, необхідних для кар’єри завтрашнього дня. Серед зобов’язань, що бере на себе Форум до 2030 року – збільшення присутності жінок у двічі. |