Єврокомісія представила нову стратегію гендерної рівності, яка розрахована на п’ять років і має на меті усунути нерівність між чоловіками та жінками в країнах ЄС. Про це пише сайт Єврокомісії
Стратегія гендерної рівності, розрахована на 2020-2025 роки, містить пакет заходів, які будуть здійснюватися протягом наступних п’яти років за всіма напрямками політики Євросоюзу. Очолюватиме цю роботу Єврокомісар з питань рівності Гелена Даллі.
«Досягнення рівності не потребує забрати з одного кошика і перекласти в інший. Рівність – це необмежений ресурс, ї вистачить на всіх. Натомість дискримінація коштує дорого – і людям, які страждають від неї, і суспільству загалом… За допомогою Стратегії рівності статей ми підтримуємо гендерну рівність в основі розвитку політики ЄС. Ми прагнемо гарантувати, що жінкам не доведеться долати додаткові перешкоди, щоб досягти того, що чоловіки мають як даність, щоб реалізувати наповну свій потенціал», – наголосила Гелена Даллі.
У прес-релізі відзначається, що гендерна рівність є ключовим принципом ЄС, але вона ще не перетворилася на реальність.
«Використання лише половини населення, половини ідей та половини енергії не є доброю справою. За допомогою нашої Стратегії гендерної рівності ми зможемо досягти більшого та швидшого прогресу у розвитку рівності між чоловіками і жінками», – ідеться в документі.
У Єврокомісії зазначають, що попри те, що Європа є глобальним лідером у забезпеченні гендерної рівності, у країнах ЄС все ще присутні такі явища як гендерне насильство, з яким стикалася кожна третя європейська жінка. Попри те, що жінки переважають серед людей з університетською освітою, вони заробляють у середньому на 16% менше за чоловіків, лише 8% керівних посад у великих комерційних компаніях припадає на жінок. |