Цього року офіційно вже всьоме відзначатиметься День захисників України. Традиційно відбуватиметься багато он-лайн та офф-лайн урочистих заходів, мета яких привітання військовослужбовців та військовослужбовиць, а також вшанування пам’яті загиблих під час виконання службових обов’язків.
У соціальних мережах ширяться тематичні флешмоби. Наприклад, ініціатива #Дякую_захисникам_України від представництва Міністерства ветеранів полягає у розміщенні тексту або відеозверенення на сторінках зі словами вдячності та тематичним хештегом. А флешмоб #Ми_серед_вас від військових ЗСУ надає можливість побачити учасників та учасниць у формі та цивільному одязі.
Під час святкових урочистостей щороку все більше відзначаються й роль жінок, й їхні заслуги. За даними Міністерства оборони України у ЗСУ служать понад 27 тисяч жінок-військових, із них 949 – старші офіцерки. Статус учасника бойових дій за службу під час АТО та ООС на Донбасі отримали 9916 жінок-військових. 166 військовослужбовиць у період з 2014 року відзначено державними нагородами.
У травні 2020 року ініціативною депутатською групою на розгляд Верховної Ради був поданий законопроєкт про перейменування свята на День захисників України. У першому читанні цей документ уже прийняли. Далі здійснюються подальші кроки у правовому регулюванні цього питання.
Центр гендерної культури приєднується до всіх побажань військовослужбовцям та військовослужбовицям, які продовжують щодня вести боротьбу на Сході України за територіальну цілісність та забезпечують захист рідної землі. |