Щороку наприкінці травня, представництво феміністичних спільнот відзначає Міжнародний день фемінізму. Як відомо з історії, ця дата була обрана не випадково. 30 травня було страчено волелюбну Жанну Д’арк, яка стала легендарним символом визвольної боротьби у Франції.
Протягом багатьох століть жіноцтво, долаючи складні випробування, робило крок за кроком задля рівності прав та свобод. Феміністичний рух набув сили та приніс багато змін у патріархальній культурі багатьох країн світу.
В сучасних умовах у фемінізмі відбуваються певні трансформації, які виникають у відповідь на світові соціальні зміни. Проте роль фемінізму була і залишається рушійною, бо в центрі уваги – права жінок.
В Україні з початку незалежності у багатьох сферах суспільно-політичного життя роль жіноцтва стає потужнішою з року в рік. Приймаються нормативні акти на підтримку гендерної рівності, створюються жіночі організації, більшає жінок на лідерських позиціях у сфері прийняття рішень.
З 24 лютого 2022 року внаслідок війни, розпочатої росією, перед українським жіноцтвом постали нові випробування, які потребують активних дій на всіх фронтах. В Збройних силах жінки, яких близько 31 тис, воюють за незалежність України на рівні із чоловіками. По всій країні жінки активізуються, створюють волонтерські групи на допомогу цивільним та армії. Політикині, знамениті мисткині та активістки, які перебувають за кордоном, постійно організовують заходи та беруть участь у численних подіях на підтримку України.
У ці складні часи для нашої країни Центр гендерної культури вітає всіх причетних до феміністичного руху в Україні та світі з побажаннями не зупинятися, а продовжувати робити потужні кроки для захисту жіноцтва від дискримінації та насильства! |