8 червня 2022 року у навчальній аудиторії Інституту славістики Віденського університету лунали імена видатних жінок Харкова. Відбулося це під час тематичної презентації “Жіноче обличчя Харкова” директоркою Музею жіночої та гендерної історії Тетяною Ісаєвою.
За запрошенням навчального закладу Тетяна Ісаєва оглядово представила сторінки жіночої історії крізь діяльність видатних жінок, професійні та особисті здобутки яких відзначені в Україні та у світі. Обмеженість часу не дала змоги розповісти про всіх відомих харків’янок, але навіть таке коротке знайомство перенесло учасниць та учасників заходу у світ харківської історії та сьогодення.
Історія Харкова з 1654 року є різноманітною на події: заснування, будівництво, розквіт, революція та війни. Але жіноча історія була й залишається невід’ємною частиною загальних подій, не зважаючи на певну “невидимість” в історичних джерелах. У своїй розповіді Тетяна Ісаєва торкнулася не тільки ролі таких відомих в минулому жінок, як Варвара Коринська, Любов Мала, Надія Суровцева, Валентина Гризодубова, Лариса Богораз, Ірина Бугримова. Є жінки, які у Харкові творять історію зараз, займаючись під час війни політикою, волонтерством, бізнесом: Світлана Горбунова-Рубан, Марія Мезенцева, Валентина Денисенко, Ліліана Семенюта, Інна Павлечка-Тумаркін та інші героїні сучасних подій.
Наприкінці зустрічі директорка Музею розповіла про діючі проєкти Центру гендерної культури, а також відповіла на запитання, які торкалися діяльності Музею, експонатів та роботи віртуальної музейної версії.
|