![Мій голос має значення](https://www.genderculturecentre.org/wp-content/uploads/2022/08/1659609990_DBq2W0cktqD7.jpg)
Серед країн, що активно включилися у підтримку України – Австрія. Ця країна не тільки приймає та надає українкам та українцям прихисток та матеріальну допомогу. На державному рівні підтримуються науково-дослідницькі та культурні програми і проєкти. Одним з таким проєктів є виставка «Мій голос має значення: українські жінки про війну», урочисте відкриття якої відбудеться напередодні Дня Незалежності України — 22 серпня о 18.00 у фойє Дому австрійської історії.
Дім історії Австрії (hdgö — Haus der Geschichte Österreich) – це сучасний гендерночутливий музей у Відні, що використовує в своїй просвітницькій діяльності інноваційні підходи та креативні рішення. Завдяки підтримці його директорки Monika Sommer з 22 серпня до 16 жовтня 2022 року виставку, що розроблена у партнерстві із Музеєм жіночої та гендерної історії, зможуть побачити широкі кола австрійської громадськості.
«Мій голос має значення: українські жінки про війну»- частинка проєкту «ЇЇсторія війни» — Антології особистих історій про війну, про жінок, їхні роздуми, почуття, переживання, втрати, про зруйноване війною життя, про віру та любов. Любов до дітей, до життя, до України. В цих історіях жінки розповідають правду про війну.
Проєкт Музею жіночої та гендерної історії «ЇЇсторія війни» реалізовано Центром гендерної культури за підтримки Українського жіночого фонду. У ході проєкту було зібрано понад 100 аудіо та написаних жіночих історій, що розміщено у віртуальній версії музею.
На виставці «Мій голос має значення: українські жінки про війну» будуть представлені особисті історії, що розповіли 12 жінок з різних міст України: Гостомеля, Дніпра, Запоріжжя, Києва, Львова, Тернополя, Харкова, Херсона. 8 авторок: Вікторія Кобиляцька, Ольга Жукова, Наталія Овсейко, Ганна Сайтарли, Аліна Сарнацька, Слава Світова, Богдана Стельмах, Олена Трутнєва візьмуть участь у відкритті виставки 22 серпня.
Кураторки та куратор виставки: Тетяна Ісаєва, Наталія Якубова (Музей жіночої та гендерної історії) та Стефан Бенедік, Антонія (hdgö).
Реєстрація на відкриття |