Медіатека
У категорії матеріалів: 3
Показано матеріалів: 1-3
Питання про здібності жінок до управління ставилися ще на початку зародження європейської цивілізації античними філософами. У стародавній Греції жінки не могли вийти навіть з двору без дозволу чоловіка, тим більше не допускались ні на які збори чи заходи. Жінки в античності були цілком виключені з прямої активної участі в суспільному житті.
Мета даної роботи: аналіз та порівняння поглядів античних мислителів на управлінські здібності жінок.
|
Незважаючи на емансипацію жінки протягом останніх століть, отримання нею права на голосування, освіту, працю на рівні з чоловіком, все ж ґендерна рівність наразі є досить сумнівною. Числені дослідження ґендерної проблематики показують, що сучасні уявлення про чоловіків та жінок, їхню «природу» та ролі у суспільстві насправді мало чим відрізняються від традиційних. Ґендерні стереотипи в сучасному світі виявляються практично в будь-якій сфері і в будь-який період нашого життя, починаючи від власної сім’ї, дитячого садочку, школи, засобів масової комунікації і закінчуючи ринком праці та політичною ареною. З одного боку наявність стереотипів у цих сферах відображає панування стеротипів у свідомості людей та суспільстві загалом, проте це також спричиняє відтворення стереотипів і надалі.
|
В даній дослідницькій роботі буде розкрито загальний стан гендерних відносин у сфері політики в Україні та на підставі цього розгляду буде проаналізовано думку відомого політичного аналітика Ростислава Павленка на предмет того, наскільки доцільним і ефективним може бути запровадження гендерних квот в Україні.
|