В рамках ініціативи «Університет, дружній до сім’ї» Сумський державний університет збирає досвід активних гендерних осередків ВНЗ (центрів, студій, кафедр) для розробки нового посібника з кращих практик виховання у молоді гендерно-відповідальної поведінки по всій Україні.
|
9-11 червня 2013 р. у м. Євпаторія відбулась робоча зустріч «Розробка стратегії розвитку Всеукраїнської мережі центрів ґендерної освіти», в якій взяли участь ґендерні експертки мережі з міст Харкова, Луцька, Житомира, Сум, Маріуполя, Слов’янська. Під час зустрічі було презентовано досвід навчального візиту до Брюсселю та видання «Tuning» - курс з ґендерних студій, створений викладачами брюссельських університетів. Найближчим часом буде здійснено переклад видання та його буде адаптовано для використання в українських вишах.
|
Центри ґендерної освіти у ВНЗ, що проводять свою роботу в рамках проекту «Створення Центру ґендерної освіти у ВНЗ – перший крок до впровадження ґендерних підходів у систему вищої освіти», виходять за межі власних вишів з новими ініціативами щодо впровадження ґендерних підходів в систему освіти. Одним із перших таких проектів стало створення кафедри ґендерночутливих технологій в освіті Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за участі Ґендерного центру у рамках напряму «Університетська кафедра в школі».
|
Для того, щоб донести правду про справжній зміст цього дня, змінити відношення суспільства до нього, привернути увагу широких кіл громадськості до жіночої історії, до ролі, що відіграють жінки в суспільстві, до жіночих ґендерних проблем ґендерні активістки та ґендерні активісти, які працюють задля впровадження ґендерної рівності в українському суспільстві ініціюють напередодні 8 Березня проведення різних заходів. У цьому році до святкування Міжнародного дня долучилася Всеукраїнська мережа центрів ґендерної освіти ВНЗ.
|
5 березня Сумський державний університет представив широкій громадськості свою діяльність з підтримки молодих матерів-студенток через реалізацію проекту «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у вищих навчальних закладах" за фінансової підтримки Європейського Союзу. Трирічний проект є переможцем грантової програми Євросоюзу «Інвестуючи в людей», спрямованої на захист прав жінок та розширення їх соціальних та економічних можливостей. Підтриманий Міністерством освіти і науки України та Міністерством соціальної політики, бюджет проекту складає 240,000 євро, з яких 40,000 євро забезпечуються Сумським державним університетом.
|
28 лютого - 1 березня в Харківській національній академії міського господарства відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар
«Створення Центру ґендерної освіти ВНЗ – крок на шляху до впровадження ґендерних підходів в систему вищої освіти».
|
Проект Сумського державного університету з поширення «Рівних можливостей для здобуття професії молодими матерями-студентками у вищих навчальних закладах» продовжує свою діяльність, спрямовану на розповсюдження досвіду Сумської ініціативи «Університет, дружній до сім’ї» .
|
Департамент у справах сім`ї, молоді та спорту Харківської обласної державноїадміністрації, Харківський обласний гендерний ресурсний центр, Харківськанаціональна академія міського господарства та Харківська обласна організація Всеукраїнськогожіночого товариства імені О. Теліги запідтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державноїадміністрації оголошують про проведення VІІ Регіонального конкурсунаукових робіт молодих вчених «Ґендерна політика очима української молоді: слобожанський вимір».
|
З 2011 р. у Харкові Обласним ґендерним ресурсним центром в партнерстві із Фондом імені Фрідриха Еберта, представництво в Україні реалізується проект по створенню та розвитку Всеукраїнської мережі центрів ґендерної освіти.
|
До вашої уваги нове число електронного журналу про гендер "МИ"
Журнал "МИ" є органом Всеукраїнської мережі центрів гендерної освіти ВНЗ, що створюється з 2011 р. у рамках проекту "Створення центру гендерної освіти - перший крок на шляху до впровадження гендерних підходів у систему вищої освіти".
| |